Exhibitions

Previous

"The silence of the stars" Vladimir Kuznezov

Галерея Міронової в міській галереї Лавра
17 May 2014 - 05 July 2014

UN SILENCE D'ÉTOILES / МОВЧАННЯ ЗІРОК

кураторський текст

Mironova Gallery в Київській міській галереї мистецтв "Лавра" 18.05.2014 15.06.2014

Відкриття: субота, 17 травня 2014 о 19:00

UN SILENCE D'ÉTOILES / МОВЧАННЯ ЗІРОК це перша персональна виставка художника Володимира Кузнецова в Mironova Gallery. Виставка розширює естетичний досвід настінного розпису «Будуємо нову країну разом», який був реалізований художником в рамках групової виставки «Сила мистецтва» з 28 березня по 11 травня 2014 року.

Назва «Будуємо нову країну разом» насправді є цитатою з інтерв'ю активістів Майдану, які були там з перших днів революції. Художник і його колеги звернулися з кількома запитаннями до учасників недавніх подій. Інтерв'ю транслюється на моніторі, і надає можливість зазирнути всередину подій на Майдані. Монітор розташований у колі зі стільців, глядач має змогу приєднатися до цього кола та можливої розмови і взяти участь у «спільному будівництві нової країни».

«Мовчання Зірок» описує екзистенціальний досвід космічного всесвіту, який іноді здається, говорить з нами, а іноді ні, незважаючи на перманентні докази його існування в часі та просторі. Як не дивно, він перебуває в тому ж континуумі, де ми виявляємо своє існування. Нестерпна і примхлива німота космосу окреслює метафізичну дилему. Ми повинні розуміти, що іноді почуття болю від самотності, невпевненість в дусі та цілі нашого існування, прирікає нас на те, щоб стати самими собою і створювати наш власний світ.

Чарівний досвід повної сяючої і блискучої тверді відкидає нас назад, в повсякденну реальність. Реальність, яка не визначається метафізичними таємницями або магічними відносинами, а власне людьми. Їхні інтереси, мрії та цілі, гра з владою і домінуванням, їх боротьба за те, хто має право бути при владі, визначають політичну реальність й прийняття рішень. І ми знаємо, наша найважливіший і людяний інструмент це мова, розмова, діалог візуальна та словесна комунікація.

«Мовчання Зірок» виступає за художні рефлексії з приводу ролі мистецтва, відповідальності і можливостей художників в соціальній дійсності. Це відображається на загальних питаннях, а також на вирішенні конкретних важких завдань. Яким чином художники можуть реагувати і діяти в політичній ситуації, коли нація і народ стоять на межі громадянської війни?

У Володимира Кузнецова, який народився в 1976 році в Луцьку, в Україні й навчався у Львівській академії мистецтв з 1999 по 2005 рік, є відповідь. Він бере активну участь у дискусіях з приводу організацій громадських структур і в своїй творчості повертається до основних інструментів художнього вираження аркушу паперу, олівця, основних кольорів, пензля і мови.

Малювання є дуже прямим засобом перетворення складної, багатовимірної реальності в образ, картину створення світу. Водночас, лінія олівця дає художнику безліч способів для емоційних і психологічних відтінків, які додають неповторних й дуже особистих нюансів. Художник створює образ ситуації, настрою, емоції, що дозволяє глядачеві пізнати складність світу очима когось іншого. Таким чином, під час споглядання малюнку, відбувається момент прямої візуальної комунікації. І мова не йде про передачу цілого світу, але про можливості побачити унікальне і особисте створення світу іншого, в даному випадку бачення та погляду художника.

Крім того, Володимир Кузнецов вплітає в переживання виставки ще один пласт. Він розширює поле чистої візуальної комунікації, коментуючи свої власні малюнки. Тексти, розміщені у  просторі, є вибіркою його власних думок, спогадів і розповідей про ситуації, коли він створював малюнки. У деяких випадках він трансформує малюнки і написи за допомогою іншого медіума вишивки. Таким чином, відсилаючи до інших способів традиційного ремесла і візуальної комунікації.

Райнальд Шумахер